MOMOI JIGLINE MX8 0,40mm (90lb/40kg) 500mt Red (153-MOM-0018)

Marka : Momoi
Fiyat : ₺653,79(KDV Dahil)
₺217,93 'den başlayan taksitlerle

Havale İle %5 İndirimli

MOMOI 1905 yılında Japonya’da kuruldu dünyada ilk olarak sentetik elyafı kullanarak 1951 balıkçılık misinasını üreten şirket oldu,1955 ten bu yana monoflamet ve sentetik fiber de yüksek teknoloji kullanarak üretim yapmaktadır.

Günümüzde birçok yerde kullanılan Bekstrüzyon teknolojisi ile HPPE liflerini yüksek basınçlı polietilen dokuma teknolojisinde kullanarak (braid) örgü, ip misinanın yaratıcısı oldu ve boyama ve kaplama üzerinde özel işleme teknolojisi geliştirdi.

Bütün üretimi halen Japonya’da bulunan MOMOI dünyanın en büyük monoflament ve polietilen örgü ip üreticisidir.

MOMOI Polietilen Örgü misinalar gerek imal edildikleri teknolojik özellikleri gerek fiziki yapıları sebebiyle monofilament misinalara göre, çok yüksek çekerli, aşınma ve yıpranmalara karşı çok mukavemetli, sıfıra yakın esnekliği ile hassasiyeti çok yüksek olması sebebi ile olta balıkçılarının öncelikli tercihlerindendir.

En büyük avantajları, misinalara göre çok daha ince kullanımı ile avlarda başarı oranını artırması, esnekliğinin az oluşu sebebiyle, en ufak balık vuruşlarını dahi hemen hissettirmesi, kıyı avlarında misinalara göre atış mesafesini çok arttırması ve balıkla mücadele sırasında da avı daha zevkli hale getirmesidir.

Spin avcığı, jigging avcığı trolling sırtı ve surf avcılığı ile yapılan avlarda kullanımı günden güne artan ve vazgeçilmez olan bir misina çeşididir. Spin ve surf tipi avcılıkta oltanızın atış mesafesini arttırdığı için de profesyonellerin ve turnuvaların olmazsa olmazlarındandır. Bakımı: Örgü misinaları kullanımdan sonra tatlı su ile yıkamanız av zamanları dışında direk güneş ışığından korumanız örgü misinanızın ömrünü uzatacaktır.

 

Model

Çap (mm)

Çeker (kg)

Çeker (lb)

Uzunluk (mt)

Renk

MOMOI JIGLINE MX8

0.40

40

90

500

Red